KONST / Litografier / Färglitografi 9031075
nr 903 1075
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Dambadet i Mölle, signerad, -55, motivet: 33x43
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 juli 2014
kl 18:59:53
28/7 16:33:57
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman